Fotografija Generalnog konzulata Srbije u Vukovaru iskorištena je za širenje netrpeljivosti prema srpskoj zajednici
Korisnik Facebooka na ovoj društvenoj mreži objavio je fotografiju kuće na kojoj je istaknuta zastava Republike Srbije (arhivirano ovdje). U opisu je napisao: "Na dan kolone sjećanja četnička zastava, je*o on mater svoju četničku!".
Objava kojom se sugerira da je fotografija kuće s istaknutom zastavom Srbije snimljena na dan kad se u Vukovaru komemoriraju žrtve rata u nepuna tri sata podijeljena je deset puta, a završila je i u nekoliko Facebook grupa (arhivirano ovdje i ovdje).
Komentari korisnika pritom govore da je objava "pogodila metu": "Govno četničko...", "Dok je prolazila kolona, ispod zastave je stajalo policijsko vozilo i nikom ništa. Za HOS- ovu zastavu u Imotskom 4000 eura kazne", "Nije on kriv, nego onaj tko mu dozvoli. Komunjare i partizani iz RH"... Objava je kod nekih komentatora izazvala izljeve netrpeljivosti i mržnje prema srpskoj zajednici u Hrvatskoj.
U reakcijama nisu izostale ni prijetnje: "Kako je njegov Arkan reko kuća po kuću raspali zolju tako i ovom treba kad bude spavao ispali ti zolju u kuću za laku noć", a mnogi se interesiraju za točnu adresu kuće s fotografije pa neki korisnici Facebooka predlažu podmetanje požara, ispaljenje „dvije, tri zolje“ ili „dizanje u vazduh“, dok jedan zaključuje: "Eto sad znate ko je, di je čija je kuća sve znate. Pa nek se ekipa skupi ne mora niko znat"...
Fotografija koju objavljuju i dijele korisnici Facebooka uistinu je snimljena u Vukovaru, u Gundulićevoj ulici. Zastava na kući nije istaknuta kako bi nekog provocirala, izvješena je jer je u kući smješten Generalni konzulat Republike Srbije. Upravo na stranici Generalnog konzulata izvorno je i objavljena predmetna fotografija, koja je, dakle, snimljena davno prije komemoracije žrtava u Vukovaru, 18. studenog ove godine. Naime, fotografija koja se koristi u manipulativnoj objavi stara je najmanje jedanaest godina.
Inače, Generalni konzulat Republike Srbije u Vukovaru otvoren je još u prosincu 1998. godine, a u sklopu njega je 2004. godine pokrenuta i Biblioteka - kulturni centar.